Jdi na obsah Jdi na menu

O REPTILclubu

8. 8. 2022

Vizualizace přestavby, která proběhne v létě 2024. Do Nového školního roku se můžete těšit na novou moderní podobu REPTILclubu. 

img_20240218_201944.jpg rc-1---popisky.jpg rc-2---popisky.jpg

V našich teráriích nejsou chovaná žádná jedovatá zvířata!!!

        

SEZÓNA - 2024/2025 - STARTUJE V ŽÁŘÍ 2024

Schůzky kroužku pro děti při Domečku se konají pravidelně :

  • Pondělí 16:00 až 17:00
  • Středa 16:00 až 17:00
  • Pátek 16:30 až 17:30

Háďata - setkání s plazy pro nejmenší, schůzky:

Kroužek pro každého:

Komentované prohlídky:

Exkurse a přednášky o plazech:

Ošetřovatelem plazů na jeden den

REPTILterapie:

Adoptujte si plazího miláčka v REPTILclubu:

Splněný sen

  • REPTILclub je pro mě splněným životním snem. Vždy jsem chtěl, abych se práci s plazi mohl věnovat nad rámec svých časových možností. Bohužel jsem ve svých plánech nenašel rovnováhu mezi naplněním z fascinující práce s plazy a zároveň potřebu pokrýt rodinné výdaje. Jak se ale často říká, člověk to musí dělat dostatečně dlouho a cesta se ukáže. To se zdá být právě v tento okamžik. Již druhým rokem se věnuji osvětě a vzdělávání o plazech jak pro mladou generaci dětí, tak veřejnost a dokonce i seniorů. Po více jak 20 letech práce s plazy mám co nabídnout a vnímám ve svém srdci, že tohle je právě ten smysl, který mám následovat. Bohužel tyto aktivity se mi časově neshodují s potřebou zaměstnání i rodiny, a proto již téměř kok pracuji na projektu, který odstartuji v červenci 2024 přestavbou celé teraristické místnosti. Od září se naplno rozběhnou aktivity pro veřejnost. Čas ukáže zda to byla správná cesta vyměnit "teplé" místo v korporátu s pravidelným příjmem, za práci nejistou, ale s pravidelným pocitem smyslu života a uspokojení z dobře odvedené práce. 
  • Mým cílem je, aby se REPTILclub stal centrem teraristiky nejen v Chomutově, ale i v širokém okolí.
  • Velké poděkování za to, že celý projekt můžu začít patří Petrovi Hammerschmiedovi z Reptiplanet, Radkovi Malarikovi jakožto řediteli Domečku a samozřejmě mé manželce a dětem, kteří mě na této cestě podporují.
  • Děkuji Jarda Forejt

repti-planet.png stazeny-soubor.jpg

Historie Teraristického kroužku v Chomutově:

  • Zakladatel Roman Alexander zahájil činnost kroužku kolem roku 1999. Prvním hadem byla užovka červená. V letech 2005 až 2008 jsem podporoval Romana ve vedení kroužku. Později převzal vedení Roman s Pepou Umlaufem, přestěhovali kroužek do nových prostor a vytvořili nová terária a akvária, ten takto fungoval do roku 2021. V roce 2021 Jsem převzal vedení kroužku a započal cestu REPTILclubu.

p9273396.jpg

Účel teraristiky:

  • Chov terarijních zvířat nám umožňuje zkoumat životní projevy, které jsou v přírodě obtížně pozorovatelné. Podporuji také odchovy v zajetí, což chrání zvířata před vyhubením ve volné přírodě. Mou misí je rozvíjet zájem o chov a studium plazů mezi děti a veřejnost. Snažím se ukázat fascinující svět plazů, kteří přežily několik hromadných vymírání a přizpůsobují se životu na Zemi déle něž 300 miliónů let. Věřím, že se mi daří v lidech vzbudit nadšení a přeorientovat jejich strach z plazů na respekt, který by k nim měli mít. Jedině tak je možné dbát o jejich ochranu.

img_20231004_171037.jpg

 

 

 

 

Kudy z nudy

Kudyznudy.cz - nejlepší začátek výletu

Mapa